ESK 2016: Przebudzenie we Wrocławiu!

Szanowni Państwo!

 

Witamy w roku 2016. Będzie to dla Wrocławia okres wyjątkowy, gdyż - jak zapewne wiecie -  nasze miasto zostało wybrane na Europejską Stolicę Kultury

 

 

Wydarzenia związane z tą prestiżową nominacją towarzyszyć nam będą cały rok, a już w ten weekend zapraszamy na oficjalne otwarcie.

 

"Przebudzenie" to ceremonia wyreżyserowana przez Chrisa Baldwina - piastującego stanowisko kuratora odpowiedzialnego za performance w ramach ESK - która odbędzie się w niedzielę 17 stycznia. 

Około godziny 16:00, z czterech różnych dzielnic, wyruszą uroczyste pochody złożone z artystów i mieszkańców. Pochody prowadzić będą "Duchy Wrocławia" - cztery duchy, cztery tematyczne marsze i wielki finał na Wrocławskim Rynku z udziałem artystów, żołnierzy i rowerzystów.

 

Duch Odbudowy wyruszy z zajezdni przy ulicy Grabiszyńskiej, Duch Powodzi poprowadzi pochód z zajezdni Dąbie, Duch Wielu Wyznań z zajezdni przy ul. Legnickiej, a Duch Innowacji sprzed Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych przy ul. Kościuszki. 

Wszystkie pochody powoli kierować się będą w stronę centrum Wrocławia, gdzie czeka nas wspaniały, uroczysty finał.

 

Więcej o wydarzeniu, a także o idei ESK i przyszłych wydarzeniach w ramach tej prestiżowej nominacji, przeczytacie Państwo na stronie głównej Wrocław ESK.

Informacji udzielają także wykwalifikowani pracownicy Oficjalnego Infopunktu ESK - BARBARA. 

15.01.2016 11:54:19


"The Meeting Point"
czynny od 9.00 do 21.00 Rynek 14, 50-101 Wrocław tel. + 48 71 3443 111 ; fax + 48 71 344 29 62 e-mail: info@itwroclaw.pl
POLSKIE FRYKASY INFOPUNKT visitWroclaw.eu